Czy jak odstawię tabletki po 19 dniach stosowania, to dostanę okres?

Jestem zabezpieczona spiralą, ale zależało mi na przesunięciu okresu i wzięłam tabletki w pierwszy dzień okresu. Niestety cały czas plamię. Czy jak skończę na 19. tablece to dostanę normalnie okres czy lepiej wziąć 2 opakowania od razu? Boję się, że plamienia nie ustąpią i z urlopu nici.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Niestety plamienia to jedno z najczęściej występujących działań niepożądanych.
Jeśli odstawi Pani tabletki, miesiączka powinna wystąpić po 2-4 dniach.