Czy jak schudnę to ryzyko nowotworu zmaleje?

Dzień dobry , minął właśnie rok od ostatniej miesiączki . Badanie USG endometrium 5 mm , ważę 100 kg . Lekarz mówił że jestem w największym ryzyku nowotworu złośliwego . Doczytałam że wpływ ma wlasnie moja otyłość . Obecnie jestem na diecie redukcyjnej i schudłam 15 kg czy jeżeli schudnie jeszcze ok 20 kg czyli będę ważyć ok 80 kg to ryzyko nowotworu zmaleje ??? Proszę o pomoc co mam robić . Boje się .

Dzień dobry, gratuluję zrzucenia 15 kg - to naprawdę dobry wynik!

Jednak, Pani lekarz ma rację - zrzucenie jeszcze ok. 20 kg z pewnością zmniejszy ryzyko wielu chorób cywilizacyjnych połączonych z otyłościa.

Otyłość zwiększa ryzyko zachorowania na niektóre rodzaje nowotworów. BMI powyżej 30 wiążą się z podwyższonym ryzykiem zachorowania przede wszystkim na raka jelita grubego, przełyku, raka piersi oraz trzonu macicy i nowotworów nerki.

Proszę więc znormalizować masę ciała, dla własnego zdrowia. Warto pamiętac, aby chudnąć powoli, stosując niezbyt restrykcyjną dietę.

Może też Pani zerknąć na moją stronę internetową - w zakładce BLOG mam sporo artykułów dotyczacych różnych diet i racjonalnego odchudzania, w zakładce PRZEPISY znajdzie Pani mnóstwo inspiracji kulinarnych wspomagających smaczny proces odchudzania.

pozdrawiam serdecznie

Justyna Marszałkowska-Jakubik

www.zdrowonajedzeni.pl

- Jak oswoić Hashimoto - mój nowy e-book o tym co jeść w Hashimoto już jest dostępny w sklepie na mojej stronie :)