Jak mam schudnąć? Jaka dieta będzie dla mnie właściwa?

Cześć, chcę schudnąć około 15 kg, ale nie umiem sobie ułożyć dobrej dla mnie diety. Ważę 73 kg, mam wzrostu 165 cm, a mój wiek to 15 lat. Mam nadzeję, że coś wymyślicie. Czekam na odpowiedź, pa
ponad rok temu

Póki co jesteś w okresie dojrzewania i aktywnego wzrostu, dlatego Twoja masa ciała może szybko ulec zmianie. Nie powinnaś się odchudzać poprzez stosowanie restrykcyjnych diet odchudzających. W Twoim wieku jest to niewskazane ze względu na ryzyko wystąpienia zaburzeń we wzroście i rozwoju. Mimo to powinnaś stracić parę kilogramów, ponieważ cierpisz na otyłość. Dlatego powinnaś udać się do specjalisty, aby na własną rękę się nie odchudzać, ponieważ możesz sobie zaszkodzić.

Sprawdź też czy prowadzisz aktywny tryb życia oraz czy Twoje nawyki żywieniowe są prawidłowe. Dlatego proponuję lekturę http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki która wyjaśnia na czym polega prawidłowe żywienie. Powinnaś wprowadzić zdrowe nawyki w swoje życie, a dodatkowo aktywnie uprawiać sport (minimum 30 minut 3 razy w tygodniu). Proponuję zajrzeć też na stronę poświęconą aktywności fizycznej, na której znajdziesz ciekawe ćwiczenia www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam