Jakie ćwiczenia i jaka dieta dla 10-latka?

Witam, mam 10 lat, 165 cm wzrostu i ważę 65 kg, wiem, że to za dużo, ale pragnę schudnąć i proszę was, żebyście powiedzieli mi, co mam jeść i jakie mam uprawiać sporty, żeby schudnąć ok. 10 kg. PS Najbardziej chodzi mi o brzuch, uda i cycki.
10 LAT ponad rok temu

Witam,
po pierwsze jesteś bardzo młody i stosowanie diet na własną rękę nie będzie rozwiązaniem dla Ciebie. Odchudzanie w Twoim wieku polega głównie na zmianie złych nawyków żywieniowych oraz zwiększeniu aktywności fizycznej.
Nigdy nie stosuj popularnych diet odchudzających, które mogą Ci tylko zaszkodzić i doprowadzić nie tylko do problemów zdrowotnych, ale również spowodować efekt jojo. Dlatego powinnaś zastanowić się, jakie błędy żywieniowe popełniasz i je wyeliminować oraz zacząć powoli wprowadzać prawidłowe zasady żywienia.
Więcej informacji uzyskasz z artykułów http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Pamiętaj też o codziennej aktywności fizycznej, która w Twoim wieku jest niezbędna nie tylko do utrzymania prawidłowej masy ciała, ale również do normalnego rozwoju i wzrostu.
Zajrzyj do ćwiczeń z naszej strony www.abccwiczenia.pl, gdzie z pewnością znajdziesz coś dla siebie! Dodatkowo polecam ćwiczenia ogólnorozwojowe, które kształtują wszystkie partie ciała, np. aerobik, basen czy choćby sporty grupowe na lekcjach wf-u.
Pozdrawiam