Co można zrobić, żeby schudnąć?

Witam, mam 15 lat, jakieś 168 cm wzrostu i waże 80 kg. Według mnie wyglądam okropnie. Chciałabym to jakoś zmienić, bo już mam dość tego co sądzą o mnie inni. Chciałabym prosić o pomoc, to dla mnie bardzo ważne. Chciałabym sie dowiedzieć ile musze schudnąć, żeby moja waga była prawidłowa, no i przede wszystkim jak mogę to zrobić. Prosze o porady! Dla ułatwienia podam moje dokładne wymiary: brzuch: 108 cm talia: 88 cm biodra: 110 cm udo w najgrubszym miejscu: 65 cm łydka w najgrubszym miejscu: 39 cm Prosze o pomoc :(
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Póki co jesteś w okresie dojrzewania i aktywnego wzrostu, dlatego Twoja masa ciała może szybko ulec zmianie. Nie powinnaś się odchudzać poprzez stosowanie restrykcyjnych diet odchudzających. W Twoim wieku jest to niewskazane ze względu na ryzyko wystąpienia zaburzeń we wzroście i rozwoju. Mimo to powinnaś stracić parę kilogramów, ponieważ cierpisz na otyłość. Dlatego powinnaś udać się do specjalisty, aby na własną rękę się nie odchudzać, ponieważ możesz sobie zaszkodzić.

Sprawdź też czy prowadzisz aktywny tryb życia oraz czy Twoje nawyki żywieniowe są prawidłowe. Dlatego proponuję lekturę http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki która wyjaśnia na czym polega prawidłowe żywienie. Powinnaś wprowadzić zdrowe nawyki w swoje życie, a dodatkowo aktywnie uprawiać sport (minimum 30 minut 3 razy w tygodniu). Proponuję zajrzeć też na stronę poświęconą aktywności fizycznej, na której znajdziesz ciekawe ćwiczenia www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.