Czy jedzenie utknęło w drogach oddechowych?

Dzień dobry, w dniu dzisiejszym podczas spożywania posiłku zakrztusiłam się kawałkiem frytki. Zaczęłam odczuwać intensywne łaskotanie w gardle i łzawienie oczu. Kasłałam, a później napiłam się wody. Od tamtego czasu odczuwam lekki ból w gardle i łaskotanie w przełyku. Czy powinnam zgłosić się do lekarza? Czy możliwe, że kawałek jedzenia utknął w drogach oddechowych? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Oczywiście nic nie zastąpi badania bezpośredniego u lekarza natomiast objawem ciała obcego w drogach oddechowych będzie uporczywy kaszel nie ustępujący po piciu wody oraz narastająca duszność