Czy jeśli swędzą i pieką mnie piersi mogę mieć raka?

Ostatnio bardzo swędzą i pieką mnie piersi. Smaruję je kremami, ale to tylko powoduje większe pieczenie. Nie wiem co się dzieje. Mam 13 lat i wstydzę się spytać mamy lub kogokolwiek co się ze mną dzieje.

13 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Obecność opisanych objawów wymaga dokładnego zbadania piersi a także wykonanie badania USG. Z uwagi na wiek wydaje się, że dolegliwości mogą być związane ze zmianą łagodną w obrębie piersi lub zmianą utkania tkanki gruczołowej. Niestety bez dokładnego badania nie można nic więcej powiedzieć.
Warto przełamać skrępowanie czy wstyd i porozmawiać o tym z mamą. Na pewno pomoże Ci z wizytą u lekarza. Nie należy lekceważyć takich objawów.
Problem należy skonsultować  z ginekologiem lub lekarzem rodzinnym.

Redakcja abcZdrowie.