Czy mogę mieć nowotwór piersi?

Mam 20 lat i w mojej chorobie nie występował jak dotąd rak piersi, moja babcia chorowała na raka gałki ocznej. Jakiś miesiąc temu wyczułam w lewej piersi dużego guzka, poza tym nie wystąpiły u mnie żadne inne niepokojące objawy. Tylko kilka miesięcy temu podobne guzki wyczułam pod pachą, ale po jakimś czasie zniknęły i o tym zapomniałam. Czy to nowotwór? Czy jest jakieś inne wyjaśnienie tego guzka?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Po pierwsze badanie piersi należy zawsze wykonywać po okresie. Pani zmiany są niespecyficzne i nie muszą świadczyć o nowotworze, mogą mieć również podłoże hormonalne, poza tym u młodych kobiet częściej występują łagodne zmiany w obrębie piersi.

Proponuję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnego zbadania i ewentualnej dalszej diagnostyki.

Redakcja abcZdrowie.pl