Czy jest duże prawdopodobieństwo zapłodnienia w tym przypadku?

Dzień dobry Od około roku przyjmuje tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowej. Około 3 miesiące temu doszło do sytuacji w której zapomniałam wziąć pierwszą tabletkę z blistra i przyjęłam dwie tabletki na raz (tak jak było to zalecane na ulotce). Dokładnie tydzień przed pominięciem tabletki doszło do zbliżenia, jednakże nie był to pełny stosunek (doszło do ocierania się narządami płciowymi bez penetracji, nie doszło również do ejakulacji u partnera wiec mogło dojść jedynie do kontaktu z preejakulatem). Od tego czasu wystąpiły u mnie 3 krwawienia z odstawienia idealnie w terminie jak zawsze o tej samej porze. Były tak samo obfite, ze skrzepami. Martwię się jednak ponieważ zauważyłam ze moje piersi się powiększyły, są bardziej tkliwe i zauważyłam ze urósł mi brzuch w okolicach podbrzusza. Podczas zbliżenia z partnerem odczuwałam dyskomfort w brzuchu którego nigdy nie czułam. Czy mogłam zajść w ciąże czy jest to mało prawdopodobne? Dziękuje za odpowiedz

Dzień dobry,

Opisany przez Panią przypadek zalecałabym skonsultować z lekarzem rodzinnym bądź ginekologiem, który będzie miał możliwość zbadać Pani zmianę i postawić odpowiednią diagnozę.

Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę wspaniałego dnia

Specjalista medycyny estetycznej Dr Izabela Lenartowicz

www.lenartowiczclinic.pl