Czy jest duże ryzyko, że moja dziewczyna zajdzie w ciążę?

Dzień dobry! Pisze z pytaniem , gdyż z moją dziewczyną obawiamy się czy może dojść do ciąży. Mianowicie przedwczoraj ,razem z moją dziewczyną robiliśmy sobie dobrze(bez penetracji).Na początku ona mi , doszedłem w chusteczkę i poszedłem do toalety. Nie jestem w stanie powiedzieć czy umyłem ręce , ale na pewno nie było na nich widocznych śladów nasienia, lecz mogły one również nie być do końca czyste pod tym względem. Chwile później( ok. 5 minut) ja zrobiłem jej dobrze swoimi rękami. Ważne jest to że na palcach nie było widocznej spermy. Czy ciąża jest prawdopodobna ? Chcemy z dziewczyną rozwiać wątpliwości i dowiedzieć sie czy jest w ogóle możliwość ciąży. Dziękuje za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie, w opisanej przez Pana sytuacji nie zachodzi ryzyko ciążypetting nie prowadzi do zapłodnienia pod warunkiem, że nie dojdzie do przeniesienia nasienia np. za pomocą palców podczas kobiecej owulacji. Warto jednak wiedzieć, że żywotność plemników jest krótkotrwała i poza drogami rodnymi kobiety nie są one w stanie przeżyć dłużej niż kilka, maksymalnie kilkanaście minut.

Więcej informacji na temat plemników i ich żywotności pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plemnik-powstawanie-przemieszczanie-rola-zywotnosc.

Stąd jeżeli po wytrysku wytarł Pan dłonie, a kolejne zbliżenie miało miejsce jakiś czas później, to zapłodnienie przez przeniesienia spermy na palcach jest wykluczone.

Jeśli jest Pan zainteresowany, zachęcam do zapoznania się z naszym materiałem na temat dni płodnych i niepłodnych: https://portal.abczdrowie.pl/sposoby-obliczania-dni-plodnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.