Czy jest jakaś maść na wirusa brodawczaka?

Witam! Mam problem z penisem a mianowicie od jakiegoś czasu z dnia na dzień pojawiły się pod napletkiem jakieś białe, twarde narośle. Stosowałem maść klotrimazol, ale nie bardzo pomaga. Do tego skórka tak jakby się zwęziła przez to jak w sytuacji stulejki. Proszę o pomoc i jakąś radę.  Odpowiedź eksperta Redakcja abcZdrowie.pl była taka: Witamy! Opisane objawy mogą sugerować m.in. infekcję wirusem brodawczaka ludzkiego typu 6 lub 11 lub też grudki perliste, jednakże trudno jest oceniać zmiany po przeczytaniu wyłącznie opisu. Może to być infekcja przenoszona drogą płciową, dlatego bardzo ważny jest wywiad dotyczących kontaktów seksualnych. Stosowany przez Pana preparat w tym przypadku może okazać się nieskuteczny, gdyż wywiera on działanie przeciwgrzybicze. Aby potwierdzić podejrzewaną przyczynę, a także wykluczyć inne możliwe przyczyny konieczne jest wykonanie badania dermatologicznego i ewentualnych badań dodatkowych. Pozwoli to zastosować odpowiednie leczenie. Proponuję skonsultować problem z dermatologiem. Witam Państwa ponownie! Mam takie pytanie, co do Państwa odpowiedzi, czy nie mogliby mi Państwo polecić, jakiejś maści beż recepty na tą dolegliwość, ponieważ nie mam możliwości na dzień dzisiejszy iść do specjalisty. Wg tego co czytałem w internecie, na temat tych wirusów sadzę ze jest to brodawczak typu 6 lub 11, tak jak Państwo sugerowaliście. Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Niestety dostępne na rynku leki stosowane w infekcjach wirusem HPV są dostępne w aptekach wyłącznie na receptę. Oprócz preparatów farmakologicznych możliwe jest także leczenie zabiegowe, często bardzo skuteczne.

Zachęcamy serdecznie do wizyty u dermatologa, pozwoli to potwierdzić podejrzewaną przyczynę a także zastosować odpowiednie leczenie. Pocieszający jest fakt, że leczenie zmian u mężczyzn jest dosyć efektywne, stąd proponujemy jak najszybciej w miarę możliwości skonsultować problem z dermatologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl