Czy jest jakieś prawdopodobieństwo ciąży?

Czy moge byc w ciazy? 3 kwietnia 2018 roku doszlo miedzy mna a moim partnerem do pettingu bez penetracji (bylo to zwykle ocieranie sie narzadami o siebie bez glebszego wchodzenia, tylko powierzchowne, do tego bardzo delikatne). 6 kwietnia dostałam normalnego okresu (choc powinnam dostac 4/5 kwietnia jednakze opoznil mi sie najprawdopodobniej przez stres i to ze mialam nieregularne miesiaczki) oraz zaczelam po raz pierwszy przyjmowac tabletki antykoncepcyjne. Po pierwszym blistrze dostalam krwawienia z odstawienia. Podczas pierwszego opakowania doszlo do plamien, czulam ze krew w nogach czasami mi nie doplywala, przez co dlugo nie moglam siedziec „noga na noge” oraz raz sie zdarzylo mi zwymiotowac, a raczej tylko „beknac”. Podczas drugiego opakowania czulam nudnosci, jednak bez jakichkolwiek wymiotow, nawet przy wywolywaniu torsji sie nie udalo oraz nie czulam zadnego metalicznego posmaku w ustach charakterystycznego dla ciazy. Po drugim opakowaniu doszlo do krwawienia z odstawienia, ktore jednak pojawilo sie na 3 dni przed skonczeniem przyjmowania tabletek, bylo obfite jak zwykle i bolesne przez dwa pierwsze dni (bole okresowe to powod przyjmowania tabletek). Podczas przyjmowania 3 opakowania juz nie bylo objawow takich jak nudnosci (tylko z 3 razy sie zdarzylo) itd. Po 3 blistrze znowu dostalam krwawienia z odstawienia, tak samo obfitego jak zawsze. 29 czerwca bede w mozliwej 12 tygodniowej ciazy. Zaobserwowalam swoj brzuch dopiero teraz i nie jestem pewna czy sie troche zaokraglil czy nie, wczesniej na to nie zwracalam uwagi. Porownalam jednak miare w biodrach z wymiarami ze stycznia/lutego, gdzie bylo 82cm. Wyszlo mi 82/83 cm czyli praktycznie bez zmian w obwodzie. Jednakze caly czas sie martwie tym ze moge byc w ciazy. Robilam juz z 7 testow ciazowych (jeden 8 dni po dniu stosunku, drugi 15 dni po stosunku, trzeci 1 miesiac po stosunku oraz trzy naraz 11 tygodni od dostania miesiaczki po stosunku, jeszcze jakies robilam pomiedzy lecz juz nie pamietam) i wszystkie wyszly negatywne. Bardzo sie denerwuje, ze moge byc w ciazy, co zaprzata mi tylko mysli. Czy jest takie prawdopodobienstwo?

Lek. Wojciech Zygmunt

Po 7 testach ciążowych i 3 miesiącach przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych szansa na ciążę jest praktycznie zerowa, szczególnie, że nie doszło do żadnej penetracji. Pozdrawiam i życzę zdrowia.