Czy jest jakiś sposób, by wydłużyć czas, a zwłaszcza ilość odbywanych stosunków?

Witam serdecznie, Chciałbym się zapytać czy jest jakaś możliwość zwiększenia "możliwości" seksualnych. Moja partnerka mieszka dosyć daleko ode mnie i widujemy się co jakiś czas. Zawsze jak przyjeżdżam na weekend to staramy się wykorzystać czas jaki mamy jak najbardziej intensywnie. I tutaj własnie jest moje pytanie... Jestem w stanie się kochać około kilkunastu do 20 minut i /- 6 razy dziennie. Czy jest jakiś sposób by wydłużyć czas, a zwłaszcza ilość odbywanych stosunków?

Dzień dobry!

Medycyna seksualna zajmuje się leczeniem zaburzeń, jakimi są np. wytrysk przedwczesny czy zaburzenia erekcji. Wymieniony przez Pana czas trwania stosunków i ich liczba na dobę są jednak całkowicie prawidłowe i wskazują na dobre zdrowie. Z punktu widzenia zdrowia seksualnego nie ma potrzeby, zasadności ingerencji medycznej.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Jeśli chodzi o wydłużenie czasu stosunku, to można próbować to zrobić na kilka sposobów, niestety wiąże się to z metodą prób i błędów.
Czas trwania stosunku zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest intensywność stymulacji penisa. Może Pan spróbować znaleźć z partnerką takie pozycje, które będą dla was zadowalające, ale równocześnie będą wiązały się z mniejszą stymulacją.

Niektórym osobom pomaga masturbacja przed stosunkiem.

Można też spróbować nauczyć się sygnałów z organizmu, które podpowiadają nam, że za niedługo dojdzie do wytrysku. Znając je należy przerwać stosunek, odczekać pewien czas i wrócić do seksu.

Warto też pamiętać, że gdy dojdzie do wytrysku nie oznacza to automatycznego końca seksu. Jeżeli nie jest to problem dla Pana (ani dla partnerki) po orgazmie może Pan dalej pieścić partnerkę, czy w inny sposób sprawiać jej przyjemność. Dla wielu par, bardzo istotne jest też poświęcenie czasu na przytulenie się lub podejmowanie innych aktywności o wymiarze bardziej emocjonalnym.

Zwiększenie liczby stosunków zazwyczaj wiąże się z chęciami i okazją - czyli obie osoby muszą tego chcieć i mieć na to czas i miejsce.
Ograniczenia mogą wynikać ze zmęczenia organizmu. Czasem intensywny seks może w pewnym momencie wywoływać ból (zarówno u kobiety, jak i mężczyzny). Mężczyzna po stosunku wymaga też chwili na odpoczynek i regenerację - bez tego naturalnym będzie problem z osiągnięciem erekcji. Czasem im więcej stosunków (zwłaszcza jeden po drugim) tym konieczny jest dłuższy czas na odpoczynek.

Tu także chciałbym zwrócić uwagę na to, że przyjemny seks nie musi wiązać się z penetracją. Warto czasem pomyśleć o innych aktywnościach, które pozwolą na pogłębianie więzi i będą satysfakcjonujące seksualnie.

Odradzam szukania rozwiązań w środkach farmakologicznych. W przypadku osób zdrowych, które chcą ulepszyć swoje życie seksualne lepiej i bezpieczniej jest stosować inne metody. Szczególnie dotyczy to stosowania leków (środków) kupionych przez internet, czy z nieznanych źródeł. Może to być bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

Jeśli uznacie Państwo, że podejmowane przez Was próby nic nie zmieniają można poprosić o poradę psychologa. Będzie on mógł lepiej Pana (samego lub wraz partnerką) poznać i zaproponować coś, co będzie dostosowane do Państwa indywidualnych potrzeb.

Życzę powodzenia i szczęśliwego życia seksualnego.

Tomasz Krasuski

www.krasuski-psycholog.pl