Dzień dobry!
Medycyna seksualna zajmuje się leczeniem zaburzeń, jakimi są np. wytrysk przedwczesny czy zaburzenia erekcji. Wymieniony przez Pana czas trwania stosunków i ich liczba na dobę są jednak całkowicie prawidłowe i wskazują na dobre zdrowie. Z punktu widzenia zdrowia seksualnego nie ma potrzeby, zasadności ingerencji medycznej.
Pozdrawiam!
Dzień dobry.
Jeśli chodzi o wydłużenie czasu stosunku, to można próbować to zrobić na kilka sposobów, niestety wiąże się to z metodą prób i błędów.
Czas trwania stosunku zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest intensywność stymulacji penisa. Może Pan spróbować znaleźć z partnerką takie pozycje, które będą dla was zadowalające, ale równocześnie będą wiązały się z mniejszą stymulacją.
Niektórym osobom pomaga masturbacja przed stosunkiem.
Można też spróbować nauczyć się sygnałów z organizmu, które podpowiadają nam, że za niedługo dojdzie do wytrysku. Znając je należy przerwać stosunek, odczekać pewien czas i wrócić do seksu.
Warto też pamiętać, że gdy dojdzie do wytrysku nie oznacza to automatycznego końca seksu. Jeżeli nie jest to problem dla Pana (ani dla partnerki) po orgazmie może Pan dalej pieścić partnerkę, czy w inny sposób sprawiać jej przyjemność. Dla wielu par, bardzo istotne jest też poświęcenie czasu na przytulenie się lub podejmowanie innych aktywności o wymiarze bardziej emocjonalnym.
Zwiększenie liczby stosunków zazwyczaj wiąże się z chęciami i okazją - czyli obie osoby muszą tego chcieć i mieć na to czas i miejsce.
Ograniczenia mogą wynikać ze zmęczenia organizmu. Czasem intensywny seks może w pewnym momencie wywoływać ból (zarówno u kobiety, jak i mężczyzny). Mężczyzna po stosunku wymaga też chwili na odpoczynek i regenerację - bez tego naturalnym będzie problem z osiągnięciem erekcji. Czasem im więcej stosunków (zwłaszcza jeden po drugim) tym konieczny jest dłuższy czas na odpoczynek.
Tu także chciałbym zwrócić uwagę na to, że przyjemny seks nie musi wiązać się z penetracją. Warto czasem pomyśleć o innych aktywnościach, które pozwolą na pogłębianie więzi i będą satysfakcjonujące seksualnie.
Odradzam szukania rozwiązań w środkach farmakologicznych. W przypadku osób zdrowych, które chcą ulepszyć swoje życie seksualne lepiej i bezpieczniej jest stosować inne metody. Szczególnie dotyczy to stosowania leków (środków) kupionych przez internet, czy z nieznanych źródeł. Może to być bardzo niebezpieczne dla zdrowia.
Jeśli uznacie Państwo, że podejmowane przez Was próby nic nie zmieniają można poprosić o poradę psychologa. Będzie on mógł lepiej Pana (samego lub wraz partnerką) poznać i zaproponować coś, co będzie dostosowane do Państwa indywidualnych potrzeb.
Życzę powodzenia i szczęśliwego życia seksualnego.
Tomasz Krasuski
www.krasuski-psycholog.pl
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Czy z czasem czas stosunku się wydłuży? – odpowiada Mgr Maciej Rutkowski
- Jak wydłużyć stosunek seksualny? – odpowiada Lek. Anna Syrkiewicz
- Sposoby na wydłużenie czasu stosunku seksualnego – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Jak mogę wydłużyć taki stosunek? – odpowiada Mgr Agnieszka Słomka
- Jak wydłużyć standardowy seks? – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Jak wpłynąć na wydłużenie wytrysku? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Wylew śródmózgowy i brak ochoty na seks – odpowiada Lek. Jerzy Więznowski
- Czy lek Priligy leczy przedwczesny wytrysk bez odbywania stosunku? – odpowiada Mgr Agnieszka Słomka
- Czy suchy wytrysk da się wyleczyć? – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Jak przedłużyć długość stosunku? – odpowiada Mgr Maciej Rutkowski
artykuły
Problemy seksualne a depresja
Dysfunkcja seksualna oznacza upośledzenie dążenia
Zaburzenia erekcji - charakterystyka, mechanizmy erekcji, przyczyny, leczenie
Zaburzenia erekcji dotyczą coraz większej ilości m
Seks jest dla nich jak narkotyk. Jak sobie poradzić z seksoholizmem?
- Byłem uzależniony od narkotyków i seksu. Bra