Wylew śródmózgowy i brak ochoty na seks

Mam pytanie mój partner jest po wylewie śródmózgowym i nie ma ochoty na zbliżenie. Tłumaczy sie ze ma blokadę. Czy może tak być?

Pozdrawiam. JW, seksuologia.com, Poznań.

Dzień dobry.

Mózg to bardzo ważny organ regulujący naszą seksualność, dlatego zaburzenia w jego pracy mogą przekładać się życie seksualne. Osoby po wylewie często zgłaszają trudności w tym zakresie. Poza czynnikami biologicznymi może wiązać się to z tym, że skupiają się na swoim stanie zdrowia i aktywność seksualna staje się dla nich drugoplanowa. Część osób odczuwa lęk, przed kolejnym wylewem lub przed tym, że nie poradzą sobie w seksie.

U wielu osób trudności w życiu seksualnym są przejściowe i znikają wraz z poprawą stanu zdrowia. Część osób może liczyć na poprawę, ale wymaga to wsparcia ze strony specjalisty.

Nie znając Pani partnera nie mogę wypowiadać się, jak to jest w jego przypadku, dlatego zachęcam, żeby porozmawiała z nim Pani o wizycie u neurologa, ewentualnie seksuologa (myślę, że lepszy będzie lekarz seksuolog, nie psycholog seksuolog).

Pozdrawiam
Tomasz Krasuski

www.krasuski-psycholog.pl