Zanik potrzeby seksu z partnerem

Witam mam 20 lat .Jestem z chłopakiem od ponad 2 lat,jest nam ze sobą bardzo dobrze Kocham go bardzo,ale problem tkwi w tym że od dłuższego czasu nie mam ochoty na seks,wcześniej było inaczej ale z biegiem czasu ta ochota maleje.Mój chłopak jest przez to smutny ma głupie myśli że go już nie pociągam itp. To jest tak ,że wg nie mam ochoty tego robić na samą myśl jakoś wszystkiego mi się odechciewa.Rozmawiałam z chłopakiem ale ciężko jest mu to zrozumieć sama bym chciała to wyjaśnić.

Dzień dobry.

Malejąca ochota na seks może mieć wiele źródeł. Może wiązać się z czasem trwania związku, mogą mieć na nią wpływ sytuacje, które w danym czasie doświadczamy (np. stres związany z pracą, szkołą itp). Istotne mogą też być czynniki biologiczne, jak działanie hormonów.

Świetnym pomysłem było porozmawianie z chłopakiem. Skoro rozmowa nie pomogła, zachęcam do przemyślenia wizyty u psychologa (być może psychologa-seksuologa). Taka osoba powinna pomóc Pani w zrozumieniu tego co się dzieje i w podjęciu decyzji co dalej z tym zrobić. Niestety powodów zaistniałej sytuacji może być bardzo dużo, a jeszcze więcej czynników może wpływać na źródło problemu - dlatego ważne jest, żeby spotkać się z kimś, kto Panią pozna osobiście.

Życzę powodzenia
Tomasz Krasuski

www.krasuski-psycholog.pl