Jak zbadać przyczynę braku libido?

Witam W ogóle nie mam ochoty na sex z mężem.Robiłam różne badania i wyszły ok.Jedynie mam trochę testosteron zawyżony.Oprócz wit. D3 forte i cynku nic innego nie zażywam.Jakie badania jeszcze wykonać,by znaleźć przyczynę w tej niechęci?.Jeśli chodzi o ginekologa to wszystkie badania są ok.Nie biorę pod uwagę nasze relacje,bo są dobre,ale ochoty na sex nie mam

Dzień dobry.

Brak ochoty na seks może wynikać z wielu powodów. Skoro wykluczyła Pani przyczyny biologiczne oraz wynikające z relacji - być może problem ma podłoże psychologiczne. Bardzo często podobne trudności wiążą się z przeżywanym stresem, pewnymi przejściowymi sytuacjami niezwiązanymi bezpośrednio z życiem seksualnym. U niektórych osób wpływ może mieć tryb życia. Bardzo ważne jest, czy w Pani potrzebach seksualnych zaszła jakaś zmiana? Jeśli tak, to kiedy miała ona miejsce i co jej towarzyszyło.

Czynników jest tak wiele, iż wydaje się, że korzystne byłoby, gdyby zwróciła się Pani o pomoc do psychologa. Skoro poświęciła Pani czas na wizyty u lekarzy, to jest to naturalny krok dalej.

Należy pamiętać, że takie trudności dotyczą wielu osób. Bardzo często stoją za nimi powody, na których pojawienie się, nie mieliśmy wpływu. Odpowiedni psycholog pomoże Pani w szukaniu konkretnych przyczyn i w znalezieniu możliwych rozwiązań.

Pozdrawiam
Tomasz Krasuski

www.krasuski-psycholog.pl

Dzień dobry!

Ze względu na ogólnie dobre wyniki badań fizykalnych i laboratoryjnych, polecam konsultację z psychologiem seksuologiem.

Pozdrawiam!