Brak uczucia pożądania

Witam , jestem z chłopakiem 4 lata kocham go ale nie mam ochoty z nim uprawiać seksu ani całować go , mam ochote czasem go przytulac, zdarza się że przed okresem mam ochote na seks , ale nie ma już miedzy nami chemi czy to oznacza ze już go nie kocham ? I to tylko przyzwyczajenie z drugiej strony wiem ze jak bym zerwała z nim to bardzo bym za nim teskniła co.robić ? Dodam ze.pd.2,5 roku mieszkamy razem

Witam, powodów zaistniałej sytuacji może być bardzo wiele,na podstawie Pani listu trudno jest to wytłumaczyć. 4 lata to kawał czasu, może powiało nudą w tej sferze między Wami?Brak ochoty na seks nie musi oznaczać końca miłości szczególnie u kobiety. Może warto było by skonsultować sprawę u psychologa -seksuologa? Dwudziestoletnia kobieta raczej nie powinna mieć problemów z libido bez powodów, jest to trochę niepokojące i może spowodować oddalenie się od partnera. Pozdrawiam

Pytanie czy to obniżenie libido występuje tylko w relacji wobec tego mężczyzny i czy występuje od zawsze, czy pojawiło się niedawno?
Jeśli brak lub obniżone libido trwa od dłuższego czasu warto przyjrzeć się powodom tych zahamowań- być może to jakieś wcześniejsze doświadczenia, trudne emocje czy lęki Panią blokują? Być może także jest coś w relacji z tym chłopakiem- jakieś przeniesione emocje, nieświadome uprzedzenia itp?
Jeśli jest to sytuacja, która się pojawiła, a wcześniej nie było tej trudności- warto się przyjrzeć, co się zmieniło? Czy to od czasu, kiedy Państwo razem zamieszkali?
Odpowiedzi na te pytania pomogą Pani odnaleźć możliwości poradzenia sobie z kryzysem. Może Pani także skorzystać z pomocy psychologa i razem ze specjalistą przyjrzeć się tej sytuacji ii poszukać odpowiedzi oraz możliwości zmiany.