Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak uczucia pożądania

Witam , jestem z chłopakiem 4 lata kocham go ale nie mam ochoty z nim uprawiać seksu ani całować go , mam ochote czasem go przytulac, zdarza się że przed okresem mam ochote na seks , ale nie ma już miedzy nami chemi czy to oznacza ze już go nie kocham ? I to tylko przyzwyczajenie z drugiej strony wiem ze jak bym zerwała z nim to bardzo bym za nim teskniła co.robić ? Dodam ze.pd.2,5 roku mieszkamy razem
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Jak wpłynąć na swoją samoocenę?

Witam, powodów zaistniałej sytuacji może być bardzo wiele,na podstawie Pani listu trudno jest to wytłumaczyć. 4 lata to kawał czasu, może powiało nudą w tej sferze między Wami?Brak ochoty na seks nie musi oznaczać końca miłości szczególnie u kobiety. Może warto było by skonsultować sprawę u psychologa -seksuologa? Dwudziestoletnia kobieta raczej nie powinna mieć problemów z libido bez powodów, jest to trochę niepokojące i może spowodować oddalenie się od partnera. Pozdrawiam

0

Pytanie czy to obniżenie libido występuje tylko w relacji wobec tego mężczyzny i czy występuje od zawsze, czy pojawiło się niedawno?
Jeśli brak lub obniżone libido trwa od dłuższego czasu warto przyjrzeć się powodom tych zahamowań- być może to jakieś wcześniejsze doświadczenia, trudne emocje czy lęki Panią blokują? Być może także jest coś w relacji z tym chłopakiem- jakieś przeniesione emocje, nieświadome uprzedzenia itp?
Jeśli jest to sytuacja, która się pojawiła, a wcześniej nie było tej trudności- warto się przyjrzeć, co się zmieniło? Czy to od czasu, kiedy Państwo razem zamieszkali?
Odpowiedzi na te pytania pomogą Pani odnaleźć możliwości poradzenia sobie z kryzysem. Może Pani także skorzystać z pomocy psychologa i razem ze specjalistą przyjrzeć się tej sytuacji ii poszukać odpowiedzi oraz możliwości zmiany.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy