Obrzydzenie do męskiego ciała

witam mam 20 lat mój chłopak jest 3 lata starszy. chciałby się ze mną kochać ale mnie jakos obrzydza męskie ciało nie wiem dlaczego. nie doświadczyłam nigdy niczego złego ze strony chłopaków. nie wiem co mam zrobic. i tak jest bardzo cierpliwy w stosunku do mnie. jest czuły i kochany. ale jak jet już coś więcej to ja uciekam od niego. nie wyobrażam sobie że mogłabym go dotykać. brzydze sie,wiem to jest jakieś chore ale mam tak ni. może dlatego ze jestem dziewica a on juz uprawiał seks.pomóżcie.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Warto skonsultować się z psychologiem i/lub seksuologiem. Opisane zaburzenia wskazywałyby na psychologiczne podłoże lęku. Warto się zatem temu przyjrzeć i przepracować emocje czy doświadczenia będące źródłem obecnie odczuwanych objawów.
Pytanie też o Pani libido i subiektywnie odczuwany pociąg płciowy? A także relacje z chłopakiem jako całość? Oraz czy opisane trudności odczuwa Pani tylko wobec chłopaka, czy mężczyzn w ogóle?
Odpowiedzi pomogą Pani ustalić kierunek poszukiwań.

0

Witam
Myślę, że dobrze by było, gdyby skorzystała Pani z pomocy seksuologa. On pomoże Pani rozpoznać problem i rozwiązać go.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

0

Dzień dobry.

Opisany przez Panią problem może mieć wiele przyczyn. Istotnie, jedną z nich, może być Pani brak doświadczenia w seksie, jednak wydaje się, że zgeneralizowane obrzydzenie (jak je Pani sama opisała) do męskiego ciała może mieć głębsze podłoże.
Z powyższego powodu sugerowałbym konsultację seksuologiczną i być może podjęcie terapii.
Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Obrzydzenie wobec własnego ciała u 59-latki

mam problem brzydzę sie swojego ciała nie mam ochoty na seks mam ochote zamknąć się w szafie zeby nikogo nie widzieć i nie słyszec byc sama z sobą wszystko mnie drażni chce misie płakać ale nie umiem do meza nic nie czuje bo kiedys mnie bił i poniżał przez 25 lat teraz sie zmienił ale to wszystko we mnie jest jakby zablokowane i nie umiem sie odblokowac nie wim co mam robic
KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu

Zachęcam do skorzystania z psychoterapii. Podobne trudności, zaburzenia obrazu siebie i relacji, najczęściej maja podłoże emocjonalne. Można je przepracować podczas spotkań z psychoterapeutą. W razie potrzeby zlecona zostanie także konsultacja psychiatryczna.

0

Jeżeli zależy Pani i mężowi na szczęśliwym związku przez długie lata powinniście Państwo pójść na terapię par do psychoterapeuty. Nie jest łatwo zmienić swoje nastawienie do osoby, która notorycznie popełniała przestępstwo wobec Pani. Terapeuta pomoże wam spojrzeć na siebie nawzajem w nowy sposób i zrozumieć przeszłość.
Pozdrawiam.

0

Witam serdecznie,
Pani emocje są jak najbardziej normalne. Po latach przemocy ma Pani prawo "być zablokowana", nie mieć ochoty na seks, czuć niechęć. Drażliwość, płaczliwość i odraza do własnego ciała mogą również być jak najbardziej zrozumiałymi skutkami długotrwałej przemocy. Zachęcałabym Panią do podjęcia psychoterapii, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego. Warto też dbać o siebie i swoje ciało. Pomoże dobra dieta, ruch, spacery, kąpiele przy świecach w pianie, zadbanie o manicure itp. Takie traktowanie z szacunkiem i troską swojego ciała może stopniowo pomóc odzyskać do niego pozytywny stosunek.
Pozdrawiam serdecznie,
Marta Dziekanowska

0

Witam,

jeśli chciałaby Pani zmienić podejście do swojego ciała, funkcjonowanie w małżeństwie, konieczna może okazać się psychoterapia. Lata przykrości spowodowały zapewne zablokowanie Pani psychiki, wykształciła Pani w sobie wiele mechanizmów obronnych. Pozostaje też pytanie, czy zmiana męża uruchomiła automatycznie w Pani wybaczenie mu i otwartość na nowy etap bycia razem, czy też jest to coś, co wciąż w środku Panią boli – przemoc fizyczna i psychiczna pozostawia trwałe ślady i tak naprawdę to właśnie praca z psychologiem/psychoterapeutą może pomóc Pani przyjrzeć się swojemu życiu i poukładać je na nowo.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak poradzić sobie z tym obrzydzeniem?

Dzień dobry. Mam 20 lat, jako nastolatka często czułam podniecenie seksualne, lecz teraz zanikło. Ze względu na zaburzenia odżywiania straciłam miesiączkę i myślałam, że to właśnie z tego powodu nie odczuwam już podniecenia. Jestem w procesie zdrowienia, teraz odczuwam podniecenie sporadycznie, bardzo trudno jest je wywołać. Czuję obrzydzenie na myśl o czyimś dotyku na moim ciele, lecz jednocześnie bardzo chciałabym być aktywna seksualnie. Jakie kroki mogę podjąć by przeciwdziałać temu problemowi?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Szanowna Pani,



Zachęcam Panią do kontaktu z lekarzem, który skieruje Panią na odpowiednie badania (szereg czynników może się składać na spadek libido, np. poziom hormonów, ale nie tylko) oraz do rozpoczęcia psychoterapii. Zakłócona relacja z ciałem wymaga zaopiekowania zarówno od strony fizycznej, jak i psychicznej. Polecam Pani również zainteresowanie się terapią poprzez ruch i taniec.



Serdecznie pozdrawiam i życzę dużo dobrego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty