Czy jest możliwe, że psychiatra przepisał mi za mocne leki?

Witam. Wydaje mi się że psychiatra przepisał mi za mocne leki, jestem po nich obojetny nie czując radości ani smutku, chodzę jak zambie bez celu i nie mam na nic ochoty . Czy idąc do innego psychiatrh będzie mi Mógł przepisać mi inne leki? Pozdrawiam

Dzień dobry,
Bardzo szkoda, że nie napisał Pan na jakie zaburzenie cierpi i jaki lek dokładnie bierze. Podejrzewam, że są to skutki uboczne działania leku a nie tego, że jest za mocny lub źle dobrany. Oczywiście nie mam takiej pewności, ale leki psychotropowe są dosyć poważnymi lekami i można po nich czuć np. zmęczenie lub nawet stan pacjenta może ulec pogorszeniu. Pierwsza moja rada to dokładne przeczytanie ulotki, gdyż być może są to objawy przejściowe lub skutki uboczne zdarzające się powszechnie wśród pacjentów. Zdarza się często tak, że mimo skutków ubocznych warto kontynuować nadal farmakoterapię, gdyż dany lek jest bardzo skuteczny. Druga rada to skontaktowanie się z psychiatrą, który przepisał te leki i prośba o poradę w tej sprawie. Sądzę, że jest taka opcja że inny lekarz dobrałby inny lek (być może podobny składem lub z tą samą substancją czynną, ale pod inną nazwą handlową) chociaż niekoniecznie. Odradzałabym Panu konsultację z innym lekarzem, gdyż ponownie może otrzymać Pan jakiś lek z którego będzie Pan niezadowolony. Niestety leki tego typu bardzo często mają skutki uboczne i czasem dany lek niweluje objawy, ale zabiera coś z dotychczasowego życia psychicznego np. spłyca nasze emocje. Uważam także, że chodzenie od lekarza do lekarza może tylko zakłócić i opóźnić proces leczenia. Mam nadzieję, że wszystko wkrótce się wyjaśni.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/