Czy jest możliwe, że zaszłam w ciążę pozamaciczną?

Witam. Jestem w ciąży,ale lekarz już 2 raz nie widzi nic na usg(ostatnia miesiączka 3 września) kazał zrobić mi bhcg i zadzwonić jaki jest wynik-4450. Stwierdził że przy tak dużej ciążę musi widzieć o pewnie jest to ciąża pozamaciczna,a ja nie mam żadnych jej objawów. Proszę o pomoc.

Lek. Michał Lenard

Przy takim stężeniu bHCG ciąża powinna być widoczna w badaniu USG przezpochwowym. Jeżeli lekarz wykonując to badanie jej nie widzi, to najprawdopodobniej z powodu ciąży pozamacicznej (objawy nie muszą występować). Koniecznie należy zgłosić się do swojego ginekologa, który zdecyduje o odpowiednim postępowaniu. Pozdrawiam!