Czy jest możliwość, aby lekarz wypisał recepte na lek, którego nie ma w indeksie leków?

Witam. Czy jest możliwość aby lekarz w Polsce wypisał recepte na lek, którego nie ma w indeksie leków (taką dostałem informacje w aptece) ale jest zarejestrowany w UE po to aby zrealizować taką recepte np. w Niemczech gdzie lek jest dostępny. Chodzi dokładnie o Cholestagel. Pozdrawiam

Według mojej wiedzy jest ten lek zarejestrowany i dopuszczony do obrotu w Polsce. Jeśli są kłopoty z dostępnością, a lek będzie kupowany za granicą wtedy lekarz ma możliwość wystawienia tzw recepty transgranicznej, na której powinien umieścić nazwę międzynarodowa czyli kolesewelam. Taka receptę realizuje się w Niemczech, prawdopodobnie ze 100% odpłatnością. Pozdrawiam.