Czy jest możliwość wyleczenia trądziku przy podwyższonym testosteronie?

Witam. Chciałabym się zapytać czy jest możliwość wyleczenia trądziku przy podwyższonym testosteronie i ogólnie androgenizmie z podejrzeniem o PCOS bez tabletek antykoncepcyjnych? Dermatolog medycyny estetycznej tzw laser mógłby pomoc przy takim problemie? Czy na ta przypadłość dostaje sie tylko i wyłącznie tabletki antykoncepcyjne bo chciałabym tez sie starać o dziecko wiec nie chciałabym brać takich tabletek tylko bardziej jakieś hormonalne. Jest taka możliwość?

Jest kilka przyczyn powstawania trądziku.Trądzik hormonalny powstaje w wyniku zwiększonej produkcji hormonów płciowych w okresie przed dojrzewaniem. U obu płci występują hormony męskie. Właśnie te męskie hormony (androgeny) oddziałują na gruczoły łojowe skóry. Gruczoły łojowe występują głównie na twarzy, w górnej części klatki piersiowej oraz na plecach i ramionach. W związku z tym trądzik hormonalny objawia się głównie w tych miejscach.W zależności od przyczyny układa się plan leczenia. Musi się Pani zgłosić do dermatologa na wizytę i ustalić kurację. Warto problem omówić z ginekologiem endokrynologiem jeżeli chce Pani starać się o dziecko,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel