Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy jest potrzebna korekta przy protezie?

Witam. Odebrałem dziś proteze częściowa górna szkieletowa. Uzupełnia lewa 4 oraz prawa 4.5.6. Mam pytanie o ile z lewej jest ok to z prawej boli 7 na której są klamry. Ta siódemka jest pochylona w kierunku braków zebowych. To wrazenie jakby proteza wypychala 7 do tyłu (nie mam żadnej 8). Czy to normalne i po okresie przystosowawczym się zmieni? Czy potrzebna jakaś korekta? Przy normalnym założeniu jest ok ale przy gryzieniu boli. Dziękuję.
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Wszelkie niedogodności związane z protezą najlepiej omówić z lekarzem,który osadzał szkielet.Okres adaptacyjny u każdego może być inny.

Stomatolog, chirurg stomatologiczny i chirurg szczękowo-twarzowy.
0

To bardzo istotne, aby po przymiarce gotowej pracy protetycznej, w tym wypadku protezy, pacjent dokładnie sprawdził, czy nic nie przeszkadza, nie uwiera. Czasem to kwestia przyzwyczajenia, jednakże proteza przygotowana jest na wymiar, musi być więc dopasowana do zgryzu, nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim funkcjonalnych. Jeśli ma Pan wątpliwości dotyczące właściwego przylegania protezy, proszę wrócić do gabinetu i poprosić o korektę. Dodam, że niedopasowana proteza może podrażniać błony śluzowe jamy ustnej i prowadzić do powstawania aft, co nie jest przyjemne.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy