Czy jest ryzyko ciąży po pominięciu 7 tabletki?

Witam, czy jeżeli zapomniałam wziąć 7 tabletki, a nie doszło w tym dniu do wytrysku, to mogłabym zajść w ciążę? Niepokoję się, bo zaczęłam krwawić i nie wiem, dlaczego... Bardzo proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Pominięcie tabletki może wiązać się ze zmniejszoną skutecznością antykoncepcyjną i zwiększać możliwość zajścia w ciążę. Dotyczy to nie tylko dnia, w którym zapomniało się tabletki.

Jeżeli niepokoi Panią krwawienie, proponuję koniecznie udać się na wizytę do ginekologa, który będzie miał możliwość zbadania Pani i zebrania dokładnego wywiadu.

Pozdrawiam serdecznie