Czy jest ryzyko wczesnej menopauzy?

Witam. Mam 25 lat narazie nie chcę starać się jeszcze o dziecko ale boję się że dostanę szybko menopauze i będzie za późno. Moja babcia dostała w wieku 40, mama gdy miała 38 a siostra 34, czy jest możliwość że ja dostanę jeszcze szybciej? To może mieć coś wspólnego z genami?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze jest to dosyć prawdopodobne . Wskazana wizyta u ginekologa i wstępne badania