Mutacja w genie CDH1

Witam. czy jest możliwe abym była nosicielką mutacji w genie CDH1, który koduje białko zwane E-kadheryną? moja babcia zmarła na nowotwór piersi mając 45 lat. nie wiem niestety jaki to był nowotwór (czy przewodów mlecznych czy gruczołów). nigdy w rodzinie nie pojawił się rak żołądka. też babci siostra miała nowotwór piersi (amputacja piersi- ciocia żyje). ja z mamą i cioci siostrą badamy się co 6 miesięcy (piersi) i wszystko jest ok. boli mnie zoladek boje sie ze mam rozlany typ bo mam ta mutacje

Jeśli jest Pani nosicielką mutacji, należy udać się do Poradni Genetycznej żeby wyjaśnić ryzyka związane z faktem nosicielstwa. Istotny jest wywiad rodzinny oraz typ mutacji (w genie CDH1 czy w jakimś innym genie, o którym Pani nie pisze?).