Jakie jest ryzyko wystąpienia genu onkogennego?

Witam mam 4 siostry ja jako jedyna zachorowalam na raka na raka piersi. Do tego mam mutacje Brca 1'. Wszystkie siostry zrobily badania na nosicielstwo mutacji i okazalo sie ze trzy tez sa nosicielkami genu a jedna nie. Moje pytanie czy to mozliwe ze jedna nie jest nosicielka skoro osoba ktora przekazala nam gen to ojciec? Jakim sposobem jedna nie jest nosicielka?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Ponieważ istnieją 2 kopie genu (jeden był uszkodzony, drugi prawidłowy), a do plemnika trafia losowo 1 kopia. Więc część plemników zawierała uszkodzoną kopię genu, część prawidłową. Dodatkowo w trakcie produkcji plemniW związku z czym jest to możliwe.