Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to jest już wczesna menopauza?

Witam. Mam 43 lata i od paru miesięcy brak miesiączki, lekarz u którego byłam stwierdził, że wszystko jest w porządku, niby tak ale czy to nie za wcześnie na menopauzę? Czy nie potrzebuję żadnych dodatkowych hormonów? Lekarz nie chciał dodatkowych badań dodam, że cierpię na nerwicę od kilku lat, czy to ma coś ze sobą wspólnego? Czy powinnam udać się do endrokrynologa? Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Witam.

Menopauza w Pani wieku jest prawdopodobna, choć rzeczywiście byłaby dość wczesna. Dużą rolę odgrywają tu geny-jeśli Pani mama, babcia, czy starsza siostra przebyły wczesną menopauzę, tym bardziej spodziewane jest to również u Pani. Zaburzenia lękowe, określane potocznie nerwicą, o których Pani wspomniała, mogą powodować zaburzenia miesiączkowania, przez zaburzanie równowagi hormonalnej. Wskazane jest przeprowadzenie badań hormonalnych, bowiem w okresie menopauzy występują one w określonych stosunkach-na ich podstawie można rozpoznać menopauzę i zróżnicować ja od zaburzeń hormonalnych, które menopauzą nie są. Jeśli Pani ginekolog nie chce zrobić badań może warto skonsultować się z innym, najlepiej ginekologiem endokrynologiem.

Pozdrawiam.

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy