Czy jest ryzyko zajacka w ciążę w takiej sytuacji?

Dzień dobry. Stosuje krążki antykoncepcyjne. W poprzednim tygodniu,dokładnie wtedy gdy powinna być owulacja byłam na badaniach kontrolnych u ginekologa. Wyjęłam krążek, ponieważ podczas USG dopochwowego poprzednim razem sprawiał mi dyskomfort. Krążek był poza pochwa przez niecałe 2 godziny. Badania wykonywałam w środę, a w sobotę rano odbyłam stosunek z partnerem. Dziś odczuwam dość mocny ból lewego jajnika. Możliwe jest zajście w ciążę (przez wyjęcie tego krążka na 2h) i stąd ten ból jajnika?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

rozumiemy Pani zaniepokojenie spowodowane bólem, jednak nie ma czym się stresować, ponieważ krążki dopochwowe wg oświadczeń producentów na ulotkach nie zmniejszają swojej skuteczności, jeżeli ich obecność poza pochwą nie wyniosła więcej niż 3 godziny. W Pani przypadku krążek po włożeniu dalej pełnił swoją funkcję i nie została zmniejszona jego skuteczność, tak więc nie istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Dolegliwości bólowe były spowodowane prawdopodobnie czymś innym, co wypadałoby skonsultować z lekarzem ginekologiem.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/krazek-dopochwowy

https://portal.abczdrowie.pl/pierscien-antykoncepcyjny

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-hormonalna-wady-i-zalety

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.