Czy jest sens na nowo przyjmować Tetralysal?

Witam. Chodzi o lek na trądzik tetralysal. Mianowicie w opakowaniu zostało ostatnie 6 tabletek. Tabletki były przyjmowane zazwyczaj dwa razy dziennie, niekiedy z pominięciem jednej tabletki, nie w tych samych godzinach, ze względu na różne godziny pracy. Ze względu na pewne okoliczności w weekend dwa tygodnie temu zostały wypite 3 piwa (tabletki zostały odstawione na 2 dni) i później znowu przyjmowane. W ten weekend ze względu na urodziny też został spozyty alkohol. Tabletki od tamtego czasu na razie nie są przyjmowane, ze względu na obawy. Czy jest sens na nowo je zacząć brać, chociażby do końca opakowania, czy zalecane jest zrobić sobie przerwę, jak tak to na ile i wtedy regularnie przyjmować tabletki bez jakichkolwiek przerw na alkohol? Czy tego typu przerwy nie zaszkodziły organizmowi? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry, borykając się z cera trądzikową, powinien Pan odstąpić od spożywania alkoholu. Alkohol nasila problem zmian zapalnych. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.