Opóźnienie w przyjęciu pigułki antykoncepcyjnej z nowego opakowania po pominięciu przerwy

Biorę tabletki antykoncepcyjne Lesinelle. Zwykle przyjmuję je między godziną 23 a 2 w nocy (czy tak można?). Tym razem postanowiłam wziąć dwa opakowania pod rząd. Niestety pierwszą tabletkę z drugiego opakowania wzięłam z 15h opóźnieniem. Dwa dni później uprawiałam seks i partner kończył we mnie. Czy ta sytuacja niesie ryzyko i należy wykonać test? Bardzo się stresuję

Renata GrzechociĹska

Może Pani przyjmować je o porze, która jest dla Pani wygodna. Skuteczność tabletek nie powinna zostać obniżona. Po poprzednim opakowaniu owulacja powinna zostać zatrzymana.