Opóźnienie w przyjęciu dwóch tabletek antykoncepcyjnych w jednym cyklu stosowania

Ostatnio zapomniałam wziąć dwóch tabletek antykoncepcyjnych: jedną drugiego dnia od zaczęcia listka i zastosowałam się do wskazówek( wzięłam tabletkę jak najszybciej a pozostałe stosowałam normalnie), ale niestety zapomniałam znów zażyć tabletkę w drugim tygodniu przyjmowania tabletek i chociaż wzięłam ją jak najszybciej się da (nie zmieściłam się w 12 godzinach) to teraz nie wiem co mam dalej robić. Zostało mi 12 tabletek z opakowania i nie wiem co mam dalej robić. Proszę o pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Proszę kontynuować zażywanie tabletek antykoncepcyjnych. A propos Pani postępowania:
1. Nie napisała Pani ile wynosiła przerwa w przypadku pierwszego opóźnienia i czy doszło w tym czasie/wcześniej do stosunku. Trudno zatem ocenić ryzyko ciąży.
2. Zapomniana tabletka w 2 tygodniu powinna być zażyta jak najszybciej, ale przyjęta nawet po 12 h nie obniża skuteczności antykoncepcyjnej tabletek.
Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.