Czy jest sens suplementować magnez?

Witam, od lat leczę się na nadciśnienie przyjmuje preparat łączony w którym jednym ze składników jest lek moczopędny. Ciśnienie jest unormowane . Od kilku tygodni drga mi powieka i serce dziwnie bije, przy zasypianiu serce mi kołacze. Magnez mam w normie ale lekarz wspominał coś że magnez we krwi może być w normie a może go być mało w tkankach. Dodam że mam stresująca pracę zmianową piję dużo kawy. Czy jest sens suplementować magnez? Suplementuję Wit D z powodu wielkiego niedoboru w ilości 4000 j dziennie.

Witam serdecznie,
proszę suplementować magnez i potas. Proszę także zadbać o to aby w diecie ich nie zabrakło. Magnez i potas z suplementów diety nie przyswajają sie oczywiście w 100% ale warto je suplementować szczególnie jak ma Pan stresującą pracę, pije dużo kawy. Drganie powieki rzeczywiście może wskazywać na brak magnezu ale zastanawiają mnie pozostałe objawy, którym na Pana miejscu bliżej bym się przyjrzała.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk