Czy jest się czym martwić przy OB 36?

Chciałam zapytać, czy muszę się martwić, jeśli w badaniu krwi wyszło mi OB po 1H 36, a po 2h 68, płytki olbrzymie - wyszło 46,7, a norma jest do 24. ALAT 51, a norma jest do 40, anizocytozy 16, a norma jest do 11. Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM.
KOBIETA ponad rok temu

Jakimi grzybami można się zatruć?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

OB jest podwyższone, co może świadczyć o obecnym stanie zapalnym. Jeśli nie ma Pani infekcji, czy rozpoznanej choroby przewlekłej, która przebiega z podwyższonym OB, proszę zgłosić się do lekarza, który zbierze wywiad i zaproponuje ewentualne badania, aby wyjaśnić przyczynę takiego wyniku.

Wskażnika anizocytozy i dużych płytek nie interpretuje się w oderwaniu od całości morfologii. Jeśli pozostałe parametry morfologii są w normie, proszę się tym nie przejmować.

ALAT jest nieco podwyższony, co również należy wyjaśnić u lekarza (możliwe przyczyny: polekowe, infekcyjne, krążeniowe i inne).

Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy