Czy jest szansa całkowitego wyleczenia cukrzycy typu 1?

Witam od 2 lat choruje na cukrzycę typu 1 Mam 25 lat Chciałbym się dowiedzieć czy jest szansa żeby przeprowadzić jakaś Operację żeby Cukrzyca ustapila?

Cukrzyca typu 1 to przewlekła choroba autoimmunologiczna powodująca, że własny układ odpornościowy atakuje komórki trzustki i je niszczy. Proces ten jest nieodwracalny i współczesna medycyna niestety nie potrafi wyleczyć tej choroby. Jedynym lekiem stosowanym w cukrzycy typu 1 jest insulina, która obniża poziom cukru we krwi. Nie działa jednak na przyczynę choroby. W początkowym okresie cukrzycy typu 1 zdarza się jej remisja. Po rozpoczęciu leczenia insuliną może spadać zapotrzebowanie na nią, co powoduje nawet, że okresowo zaprzestaje się jej podawania. Okres remisji trwa zazwyczaj od kilku miesięcy do roku. Po tym czasie znów pojawia się podwyższony poziom glukozy, co wymaga ponownego włączenia insuliny.