Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie insuliny a poziom cukru we krwi w przypadku cukrzycy typu 1

Mam pytanie. Trzy tygodnie temu stwierdzono u mojej corki cukrzyce typ 1, przez ten czas podawane byle dwa rodzaje insuliny, dlugodzialajaca raz dziennie i trzy razy przed posilkami krotko dzialajaca. W pewnym momencie zaczal jej bardzo nisko opadac cukier, zmniejszylam dawki insuliny po czym odstawilismy calkowicie zazgoda lekarza. Dzis od tyg. jest bez insuliny a cukier ma w normie zdrowego czlowieka. Jak to rozumiec? Z tego co mi powiedziano z insuliny sie nie wychodzi przeciez.
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Standardy leczenia cukrzycy

Cukrzyca wykrywana jest u coraz większej ilości osób. Schorzenie to dzielimy na kilka typów. Sprawdź, czego jeszcze warto dowiedzieć się o cukrzycy. Zapoznaj się ze standardami leczenia cukrzycy.

Witam Panią,

Wygląda na to, że córka jest w tzw. okresie "miodowego miesiąca", czyli czasowej remisji cukrzycy typu 1, która jest procesem autoimmunologicznym. Znam przypadki, kiedy taki okres trwał nawet 3 lata, ale są to bardzo rzadkie przypadki. Zwykle po około miesiącu cukrzyca nawraca i trzeba ją leczyć insuliną. Proszę co jakiś czas sprawdzać cukry córce, aby nie przeoczyć momentu, kiedy pojawi się ponownie konieczność stosowania insuliny.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy