Co znaczą wskaźniki cukrów przy cukrzycy typu 1?

Witam mam pytanie odnosnie wyzszych cukrów u 6 letniego syna. Ubieglego roku wykryto cukrzyce typ 1 jak dotąd prowadziła sie dobrze.Od kilku dni dziecku utzymuje sie podwyzszony cukier we krwi a juz wieczorem i w nocy one jeszcze sie zwiększają.Dziecko jest na penach jeśli dam odpowiednią dawke insuliny to jest za malo i cukiwr po 2 godz utrzymuje sie w granicach 130-150mg/dl jesli zwieksze mu dawkę cukry mocno spadają i nie moge mu unormowac cukru. Po wyjsciu na spacer przy ilosci cukru we krwi ok120mg/dl następuje jego podniesienie. Następnie nawet jesli dziecu dam 0.5 j insuliny posilkowej organizm i tak nie reaguje na jej podanie. Co sie dzieje jestem bezradna w tej sytacji. Dziekuje i prosze o pomoc.

Dzień dobry,

niestety nie napisała Pani nic o diecie i dodatkowych czynnościach, które dziecko zwyczajowo wykonuje. Błąd może tkwić w nieprawidłowym odżywianiu się - warto się skontaktować z dietetykiem w celu analizy jadłospisu.