Cukrzyca typ 1 - czyli cukrzyca insulino-ZALEŻNA. Nie ma możliwości odstawienia insuliny. Stosowanie odpowiednich diet - zgodnie z zaleceniem diabetologa warunkuje prawidłowy rozwój dziecka i optymalne wyrównanie cukrzycy. Alternatywę może stanowić przeszczep wysp trzustkowych - ale wg mojej ( subiektywnej oceny ) leczenie insuliną jest korzystniejsze - tym bardziej, że najpewniej wkrótce powstaną pompy do podawania insuliny, które będą mierzyły poziom cukru i automatycznie dozowały insulinę . Choroba przestanie być uciążliwa a wyrównanie cukrzycy będzie idealne. Wówczas życie osoby z cukrzycą typu 1 - nie będzie się różniło istotnie od życia osoby bez cukrzycy
Pozdrawiam, życzę wytrwałości i optymizmu

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Cukrzyca typu 1 u 7-latki

Witam siostrzenica zwymiotawala i podawalismy jest lekarstwa na biegunke itp. A wczesniej strasznie duzo pila i sikala potem miala juz brak apetytu i chudla przyjechal lekarz i stwierdzil angine po 2 dniach po antybiotuka tracila przytomnosc zawiezlismy ja na pogotowie i od raz. jak ja zobaczyli to zmiezyc cukier wyszlo 800, dali jej na odwodnienie i przewiezli do ligoty a tam wynik 1000 cukru insuline podaja i stwierdzili 1grupe cukrzycy ma 7 lat czy ta cukrzyca moze zaniknac w okresie dojzew.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Cukrzyca typu 1 jest,na dzisiejszy stan wiedzy, chorobą na całe życie. Zdarzają się krótkie, zwykle kilkumiesięczne okresy remisji ( czyli "wycofania" choroby) , zazwyczaj niedługo po rozpoznaniu. Odpowiedź na zadane pytanie brzmi więc NIE. Jednak postęp medycyny jest szybki. Moze za 10 lat coś się zmieni.
Trzeba pamietać, że cukrzyca to choroba wymagająca samodyscypliny. Jednak przestrzegając zasad mozna w dobrym zdrowiu dożyć późnej starości,
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Przykładowa dieta dla osoby z cukrzycą typu 1

Witam serdecznie! Mój syn ma obecnie 24 lata zachorował 4lata temu na cukrzyce typ 1 , otrzymał pompę insulinową na początku dbał o zdrowie , obecnie przy pompie , chyba ma załamanie psychiczne , cukry utrzymują mu się około 200. Czy jest możliwość otrzymania od Państwa diety choćby tygodniowej (śniadanie, II śniadanie,obiad , kolację )
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn
54 poziom zaufania

witam,
taka dieta musi zostac opracowana indywidualnie pod przypadek syna. musza byc wyliczane wymienniki w odniesieniu do ilosci insuliny.
Nie ma diet uniwersalnych.
Zapraszam Pania do konsultacji:
ulewicznatalia@gmail.com

0

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

0

Proszę też pamiętać
Jednym z powszechnych ale mało znanych i niedocenianych komplikacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej jest polineuropatia cukrzycowa.
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty