Czy jest szansa ciąży na skutek pettingu?

Dzień dobry. Piszę z pytaniem, ponieważ informacje, które znalazłam w internecie są sprzeczne. Czy jeśli nie uprawiałam seksu z moim partnerem, ale uprawialiśmy petting i mój partner doszedł na moje narządy, to czy jest szansa na zajście w ciąże? W moim kalendarzyku pokazuje, że jest 'niska' i jestem obecnie chwile po miesiączce i tydzień przed owulacją.
KOBIETA, 21 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

petting niestety nie daje 100% pewności, że do zapłodnienia nie dojdzie. Co prawda ryzyko jest sporo niższe niż w przypadku współżycia z penetracją, ale jednak częściowo pozostaje. W pytaniu pisze Pani, że w ostatnim czasie takie zbliżenie miało miejsce. Ejakulacja odbyła się w okolicach Pani narządów rodnych. Z Pani obserwacji w kalendarzyku wynika, że obecnie małe jest ryzyko poczęcia, ponieważ jest Pani po miesiączce a przed połową cyklu, kiedy występuje owulacja.

Możliwe zatem, że pomimo takiej sytuacji do przeniesienia nasienia do pochwy nie doszło. Trzeba mieć na uwadze, że w pochwie podczas zbliżeń środowisko staje się bardziej przyjazne plemnikom i wydzielany śluz ma za zadanie transportowanie plemników do jamy macicy. To działanie potęguje się jeszcze bardziej, gdy występuje owulacja. Wówczas wydzielina jest bardziej nośna.

Z Pani relacji wynika, że owulacji raczej nie było. Niemniej jeśli miesiączka nie pojawi się w terminie, to konieczne będzie wykonanie testu ciążowego. Jeśli okaże się pozytywny, to konieczne będzie wykonanie poziomu b-HCG z krwi oraz wizyta u lekarza ginekologa. W przypadku jej braku a ujemnego

wyniku testu to też trzeba będzie tę sytuację wyjaśnić. Lekarz wykona badanie ginekologiczne, USG oraz jak uzna to za konieczne, to zleci też analizę hormonalną. Na podstawie zebranych informacji możliwe będzie wdrożenie dalszego postępowania. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/petting-na-czym-polega-jak-go-uprawiac

https://portal.abczdrowie.pl/zaplodnienie-komorka-jajowa-plemnik-powstanie-zarodka https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-owulacja

https://portal.abczdrowie.pl/jak-przebiega-cykl-miesiaczkowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.