Czy zaszłam w ciążę poprzez petting?

Na przełomie ostatnich kilku tygodniu uprawiam regularnie petting. Chłopak wkładał mi palce do pochwy. Po za tym inne formy praktykujemy będąc w ubraniach, nie dotykamy się bezpośrednio narządami rozrodczymi, stąd wykluczam u siebie ciąże. Pojawiło się u mnie jednak wzdęcie na brzuchu (wyraźnie zwiększył się obwód) i czuje pobolewające jajniki i skurcze w tych okolicach. Piersi dodatkowo zrobiły się nieco większe. Zastanawia mnie możliwa przyczyna wspomnianych objawów i powiązanie z pettingiem. Dodam, że ostatni raz petting uprawiałam w trakcie 8 dnia cyklu (aktualnie jest 10, owulacja ma nastąpić za ok. tydzień)

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ryzyko ciąży przy takiej formie pettingu jest naprawdę niewielkie. Aby można było mówić o zapłodnieniu, nasienie Pani partnera musiałoby się dostać do narządów rozrodczych i komórki jajowej, w opisywanej sytuacji szanse na to są znikome. Dla pewności zawsze może Pani wykonać test ciążowy.

Opisywane przez Panią objawy mogą być po prostu oznaką zbliżającej się owulacji. Do charakterystycznych cech dni płodnych zaliczamy przede wszystkim: bóle w okolicach jajników, tkliwość piersi, zwiększone libido oraz podwyższoną temperaturę ciała.

Podsumowując, Pani objawy mogą być związane z owulacją, jeżeli jednak dalej występują wątpliwości co do stanu zdrowia, zalecamy wizytę kontrolną u ginekologa.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w materiałach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-owulacja

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozliwe-jest-zaplodnienie-poprzez-petting

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-mozliwosc-zajscia-w-ciaze-przez-petting

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.