Czy przez petting mogłam zajść w ciążę?

Witam, jakiś czas temu uprawiałam petting a konkretnie pocieranie penisa o pochwę. Do wytrysku partnera nie doszło jednak boję się że mógł wystąpić preejekulat, dodam że tamtego dnia miałam prawdopodobnie owulację. Miesiączkę po tym zdarzeniu dostałam w terminie z typowymi u mnie objawami jednak była ona skąpsza (podczas miesiączki było dużo stresu) miałam jednak skurcze macicy jak i skrzepy, wystąpiła normalna krew jak zawsze. Mimo wszystko to mnie nie uspokoiło, na przestrzeni dwóch tygodni wykonałam 7 testów ciążowych z czego wszystkie były negatywne (ostatni miał bardzo bladą kreskę jednak pojawiło się ona dopiero później), następnie wykonałam dwa razy badanie beta HCG które również wykazało brak ciąży, mimo wszystko bolą mnie piersi, jedna jest trochę większa. Czy mam się obawiać ciąży w takiej sytuacji? Czy to jest możliwe ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

istnieje możliwość zajścia w ciążę na skutek pettingu, jednak ryzyko to nie jest duże.

Nie napisała Pani, ile czasu upłynęło od tego zdarzenia. Jeśli jednak testy ciążowe zostały wykonane po terminie spodziewanej miesiączki, to można je uznać za wiarygodne. Ponadto miała Pani menstruację z typowymi jej objawami, która nie wystąpiłaby w przypadku zapłodnienia.

Naszym zdaniem nie ma Pani powodów do obaw, skoro wszystkie testy ciążowe dają wynik negatywny. Dolegliwości bólowe piersi mogą mieć inną przyczynę, dlatego warto udać się do ginekologa i wykonać USG piersi.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami umieszczamy pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-krzyza-piersi-a-ryzyko-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-piersi-po-pettingu-a-ryzyko-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-piersi-przed-okresem-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.