Czy mogą być to jednak objawy owulacji?

Dzień dobry. W sobotę 9.05 uprawialiśmy z chłopakiem petting. Był to 11 dzień mojego cyklu, a zwykle trwają one około 34 dni. Leżeliśmy na sobie, ja miałam założone majtki, a on bokserki oraz spodenki. Chłopak miał wytrysk, ale moje majtki nie były mokre. Potem jeszcze dotykaliśmy się po narządach płciowych, nie wiem czy mogło dostać się coś (pozostałości spermy, preejakulat) do mojej pochwy. Czy mogłam zajść w ciążę? Dzisiaj (15.05) według kalendarzyka miesiączkowego powinnam mieć owulację. Mam plamienie z pochwy oraz ból brzucha. To powoduje jeszcze większy niepokój dotyczący zajścia w ciążę. Czy mogą być to jednak objawy owulacji?

Redakcja abcZdrowie

Witam, jeżeli nasienie nie dostało się do pochwy, to petting w takiej formie, jaką Pani uprawiała, nie niesie za sobą ryzyka ciąży, zwłaszcza w takim momencie cyklu – w fazie folikularnej. Z kolei objawy, które Pani opisuje są charakterystyczne dla owulacji. Kłucie lub ból jajników – spowodowane przez ich powiększenie, rzadki i obfity śluz z pochwy lub plamienie, a nawet tkliwość piersi czy zwiększone libido mogą mieć ścisły związek z jajeczkowaniem i są naturalną reakcją organizmu. W tym artykule przeczyta Pani więcej na temat owulacji, zachęcam do uważnej lektury: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-owulacja. Zatem nie ma Pani powodu do obaw, takie symptomy powinny ustąpić w przeciągu 2-3 dni. Więcej o bolesnym jajeczkowaniu oraz sposobach na uśmierzenie tego bólu znajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/bolesna-owulacja. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.