Czy jest ryzyko ciąży u 20-latki?

Czy jest możliwość zajścia w ciążę? Dzień dobry mam pytanie wczoraj spotkałam się ze swoim chłopakiem u niego w domu. Doszło do tak zwanego pettingu chłopak miał bokserki i spodenki a ja miałam na sobie bieliznę I jeansy chłopak podczas tej czynności doszedł i teraz jest pytanie gdy siedziałam na nim to czy jest jakaś możliwość aby zajść w ciążę gdy byliśmy we dwoje w ubraniu ? Później jakieś 30 minut później gdy poszedł się ogarnąć zrobił mi palcowke i teraz jest pytanie drugie czy w takiej sytuacji możliwość jedt na zajście w ciążę? Proszę o odpowiedź bo się stresuje z tego co wiem chłopak nie umył rąk po tym jak poszedł się ogarnąć
KOBIETA, 20 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

niestety podczas pettingu można zajść w ciążę. Ryzyko jest co prawda nieco niższe niż podczas niezabezpieczonego stosunku, ale nie ma nigdy pewności 100%. W pytaniu pisze Pani, że istnieje pewna możliwość przeniesienia nasienia do dróg rodnych. Nie zawarła Pani informacji w treści pytania, czy do zbliżenia doszło w okresie dni płodnych oraz czy cykle są regularne. Jeśli był to czas owulacji, to ryzyko poczęcia staje się wyższe.

W tej sytuacji musi Pani obserwować cykl do czasu miesiączki. Jeśli pojawi się ona w terminie, to można być spokojnym o brak ciąży. Jeżeli jednak okres będzie się spóźniał, to należy wykonać test ciążowy oraz badanie b-HCG. Dodatnie wyniki trzeba potwierdzić jeszcze wizytą u ginekologa.

W sytuacji braku ciąży także warto rozważyć konsultację z ginekologiem, aby rozpocząć stosowanie odpowiedniej dla Pani formy antykoncepcji. Obecnie jest wiele skutecznych metod, które chronią przed ciążą. Z tego też względu warto podjąć kontakt ze specjalistą, aby ustalić dalsze działania. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/petting-na-czym-polega-jak-go-uprawiac

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-wszystko-co-chcesz-wiedziec

https://portal.abczdrowie.pl/pierwsza-wizyta-ginekologiczna-przed-antykoncepcja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.