Czy jest szansa na ciążę po pęknięciu pęcherzyka?

Witam mam pytanie czy jeśli mam plamienie 11 cyklu i podejrzewam że pęcherzyk pękł dziś to czy dziś można jeszcze starać się o dzidzię ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

owulacja nazywana również jajeczkowanie to szczególny czas dla osób starających się o dziecko. Stosunki w tym okresie dają największe szanse na zapłodnienie, dlatego jak najbardziej mogą Państwo starać się o ciążę.

Rezultatem pęknięcia pęcherzyka Graafa jest uwolnienie komórki jajowej, która jest gotowa do zapłodnienia przez kilka lub kilkanaście godzin. Natomiast plemniki są w stanie przetrwać w drogach rodnych kobiety nawet kilka dni, dlatego stosunki odbyte przed owulacją również dają szanse na poczęcie dziecka.

Szczegółowe informacje na temat owulacji znajdzie Pani w naszym artykule pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-owulacja-czyli-poznaj-swoj-cykl.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.