Czy jest szansa na poprawę zgryzu?

Dzień dobry. Mam 26 lat. W wyniku powstania dużej torbieli w szczęce górna szóstka musiała zostać usunięta, a miejsce po niej posiada znaczny ubytek kości, którą zniszczyła torbiel. Pozostała obok siódemka i ósemka są zdrowe. Czy istnieje teoretycznie możliwość przesunięcia tych zębów w miejsce szóstki metodami ortodontycznymi? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Na szczęście szczęka jest o wiele bardziej plastyczną kością od żuchwy (jest to kość gąbczasta) i tego typu przesunięcia są czasami możliwe. Czasem również - by odbudować kość w miejscu po ekstrakcji - przesuwa się do tyłu i potem znów do przodu piątkę. Pozdrawiam