Ekstrakcja zęba a przesunięcie się pozostałych

Witam. Niedawno przeszłam zabieg ekstrakcji dolnej siódemki. Czy możliwe jest 'przesunięcie się' ósemki w miejsce po usuniętej 7? Ósemka nie jest zniszczona i ładnie się wyrzyna.

Jest takie prawdopodobieństwo, jednak nie wiadomo czy ósemka zamiast przesunąć się nie pochyli się. Najlepiej skonsultować się z ortodontą i zastanowić nad założeniem aparatu.