Czy mam teraz usunąć ósemki?

Witam. Tydzień temu, po 3 latach leczenia zdjęłam aparat ortodontyczny. Mój ortodonta teraz stwierdził, że konieczne będzie usunięcie wszystkich ósemek. Chciałabym uzyskać poradę z innego źródła niż mój lekarz, czy ekstrakcja ósemek już po zdjęciu aparatu nie będzie miała negatywnego wpływu na ustawienie zębów. Spotykałam się z sytuacjami, że ósemki usuwane były przed lub w trakcie leczenia, ale nie po jego zakończeniu. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Bez dokładnej diagnozy bardzo ciężko jest odpowiedzieć na postawione pytanie. Na ewentualny brak stabilności efektów leczenia ortodontycznego składa bowiem się wiele czynników. Pozdrawiam serdecznie