Czy powinienem skonsultować to z innym ortodontą?

Dzień dobry. Po 2,5 roku noszenia aparatu ortodontycznego i próbie zamknięcia luki po górnej szóstce, usuniętej z powodu torbieli szczęki (w miejscu po torbieli był duży ubytek kości) poprzez mezializację siódemki i ósemki z pomocą miniimplantu ortodontycznego, pozostała luka kilka milimetrów. Ortodonta twierdzi że dalsze przesuwanie może spowodować "wyjście" siodemki z kości i chce mi już zdjąć aparat. Zastanawiam się jednak czy nie warto skonsultować się jeszcze z jednym ortodontą, ponieważ jak do tej pory nic się nie działo i zęby, choć wolno, przesunęły się o sporą odległość. Bardzo proszę o radę czy faktycznie nie warto ryzykować, czy jeszcze powinienem się z kimś skonsultować , dopóki mam miniimplant ,na którym można by kontynuować przesuwanie zębów. Pozdrawiam Adam
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 3 miesiące temu

U dorosłych osób mezjalizacja 7 i 8 nie zawsze się udaje. Trzeba dokładnie analizować tomografię komputerową jaka jest budowa kości i zatoki szczękowej czy taka procedura ma szansę powodzenia. W niektórych przypadkach wraca się 7 na miejsce aby uzupełnić kości założyć implant w miejsce 6. Warto udać się jeszcze na konsultację aby ortodonta mógł się wypowiedzieć.