Czy skonsultować się z innym ortodontą?

Witam, 1,5 roku temu córce założono aparat stały, ponieważ 2 i 4 były ściśnięte(górna szczęka), po kilku miesiącach pojawiło się miejsce na 3, która wyrosła, niestety przesunąła się cała linia zębów, od trzech wizyt słyszę, że pracujemy nad jej wyrównaniem. 1,5 miesiąca temu ortodontka zaproponowała założenie aparatu na dół, co ma pomóc rozprowadzić naciski i wyrównać linię zębów. Tymczasem podczas ostatniej wizyty dołożono zamek, a linia zębów nie przesuwa się do środka, tylko przesunęła się jeszcze bardziej w niewłaściwym kierunku. Teraz pomiędzy 2 a 3 (tą, na która nie było miejsca) zrobiła się kilkumilimetrowa szpara. Za 3 tyg. jesteśmy umówieni na założenie aparatu na dół, ale zastanawiam się czy w tej sytuacji, kiedy ewidentnie zęby są od kilku wizyty przesuwane nie w tą stronę, w której fizjologicznie powinny leżeć, brnąć w to leczenie, czy skonsultować się z innym ortodontą?

Opisane przez Panią objawy zwykle są związane z nie równowagą nerwowo mięśniową, a także asymetrią czaszkowo-zgryzową. Warto skonsultować się z fizjoterapeutą specjalizującym się w technice P-DTR w celu ustalenia przyczyn takich objawów. Najbliższym Pani jest Bartosz Michałek. Pozdrawiam