Czy jest to prawidłowy sposób postępowania?

Zmagam się z nawracającymi infekcjami cewki moczowej objawiającym i się bólem i pieczeniem przy oddawaniu moczu. Wykonano posiew moczu, który wyszedł jałowy. Lekarz urolog, mimo to przepisał mi antybiotyk (Xyvelam 500mg 1x1, przez 7 dni). Czy jest to prawidłowy sposób postępowania? Czy powinienem zasięgnąć drugiej porady lekarskiej u innego specjalisty?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

W infekcjach najpierw powinno się zidentyfikować czynnik wywołujący zapalenie, a następnie leczyć. Jednak czasem objawy są bardzo nasilone , a w badaniach diagnostycznych nic nie wychodzi, to wówczas rozpoczyna się leczenie w "ciemno" . Proponuje dokończyć leczenie. Jak nie pomoże to wówczas rozszerzać diagnostykę. Pozdrawiam, KG wwwprepmed.pl. w razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty